Home / Aktualności / Jesienne migracje ptaków – wycieczka ornitologiczna

Jesienne migracje ptaków – wycieczka ornitologiczna

 

Sątopy samulewo

Sątopy Samulewo

Sątopy Samulewo

Sątopy samulewoSątopy Samulewo

Zapraszamy Państwa na wspaniałą podróż do jesiennego świata ptaków.

Ta kilkugodzinna wycieczka tym razem odbędzie się w rezerwacie Polder Sątopy-Samulewo, jednym z najcenniejszych miejsc dla ptaków wodno-błotnych w północnej Polsce. Jesienią koncentracje ptaków w tym miejscu sięgają kilkudziesięciu tysięcy osobników. Jednego dnia można tam obserwować bez większego problemu ponad setkę gatunków w jednym miejscu.

Koniec września to jeden z najciekawszych okresów w kalendarzu ptaków. W tym czasie przypada szczyt migracji jesiennej w stronę zimowisk. To właśnie w tym czasie możemy zaobserwować największe koncentracje, a liczba gatunków ptaków jest największa.

Będą Państwo mogli obserwować odpoczywające gęsi, żurawie, większość gatunków kaczek, czaple białe i siwe. Nie zabraknie wielu gatunków siewek, m.in. kszyki, czajki, bataliony, siewki złote, obie sieweczki, brodźce i  biegusy z kilku gatunków. Przy odrobinie szczęścia uda nam się spotkać również inne rzadsze gatunki. Z ptaków drapieżnych nie zabraknie bielika, błotniaka stawowego i myszołowa, a jeżeli szczęście dopisze, to i sokoła wędrownego, które regularnie każdej jesieni odwiedzają ten zbiornik. W tym samym czasie, na niebie, powinniśmy obserwować setki migrujących wróblaków.

Podczas spaceru otrzymają Państwo szereg fachowych informacji odnośnie obserwowania i rozpoznawania różnych gatunków ptaków. Jesień to doskonały okres, gdzie mamy do czynienia z wieloma szatami u poszczególnych gatunków, które zdecydowanie różnią się od tych obserwowanych wiosną i w trakcie sezonu lęgowego. Głosy ptaków (zarówno w locie, jak i w krzakach, czy na ziemi) też są inne niż znane nam śpiewy z okresu wiosennego. To wszystko, jak i inne ciekawostki czekają nas podczas planowanej wycieczki. Zapraszany na wspólny spacer całe rodziny. Zraźmy bliskich pięknem ptasiej jesieni.

Zapewniamy opiekę doświadczonego ornitologa, przewodniki do oznaczania ptaków, lornetki i niezapomniane przeżycia.

4 8 014 031

182

 

Kiedy?

26 września (sobota), wyjazd w godzinach porannych (dokładna godzina rozpoczęcia zostanie ustalona z uczestnikami przed wycieczką), czas trwania w zależności od chęci i potrzeb uczestników ok. 4-5 godzin.

Gdzie?

Polder Sątopy Samulewo

Zbiórka uczestników z umówionym punkcie w Olsztynie a następnie przejazd na miejsce

Cena:

  • zapisy do 11 września* – 89 zł/os
  • zapisy po 11 września – 109 zł/os
  • zapisy w parach – 75 zł/os
* rezerwacja miejsca w promocyjnej cenie następuje w chwili wpłynięcia na konto Organizatora należności za warsztaty

Zapisy:

poprzez stronę internetową – formularz zgłoszenia

telefonicznie pod numerem: 89 612-05-33 lub 500-534-416

poprzez e-mail: biuro@hobbiton.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata całości kwoty na konto do 18 września 2015 r. (w wyjątkowych przypadkach termin ten może zostać wydłużony po wcześniejszym ustaleniu z Organizatorem):

HOBBITON Justyna Cilulko-Dołęga

ul. W. Trylińskiego 14/114

10-683 Olsztyn

numer: 10 1910 1048 2120 8074 3283 0001

Deutsche Bank Polska S.A.

lub osobiście w siedzibie firmy:

i akceptacja  Ogólnych Warunków Uczestnictwa, z którymi można zapoznać się tutaj

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami a chętnie na nie odpowiemy!:)

23 064 192 218 322

Top