Home / Event / Joga dla żółtodziobów, czyli podstawy praktyki własnej

Joga dla żółtodziobów, czyli podstawy praktyki własnej

Joga dla żółtodziobów, czyli podstawy praktyki własnej
Feb
4

Już na początku lutego zapraszam Was serdecznie na warsztaty jogi dla początkujących. Specjalnie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jogą przygotowałam program, dzięki, któremu poczują się na macie pewniej i być może oprócz ćwiczenia na zajęciach zdecydują się ćwiczyć samodzielnie. Te warsztaty są także dla osób, które nie mają czasu i/lub możliwości uczestniczenia w zajęciach grupowych a chciałyby praktykować, tylko nie wiedzą od czego i jak zacząć. Inaczej niż na większości tego typu warsztatów, nie musicie się obawiać, że będziemy wykonywać jakieś trudne asany, lub, że poziom grupy będzie dla Was za wysoki. W kameralnej grupie, będziemy praktykować spokojnie, bez pośpiechu a każdy będzie mógł zadać nurtujące go pytanie i spróbujemy znaleźć na nie odpowiedź. Powiemy sobie o podstawach praktyki jogi jako pracy z ciałem, o tym dlaczego tak ważny jest oddech w jodze i jak możemy go wykorzystać oraz co to są bandhy i dlaczego nauczyciele jogi zawsze o nich mówią. Poznacie zasady układania sekwencji, znaczenie pozycji równoważących a także omówimy i przećwiczymy kilkanaście podstawowych asan jogi (najważniejsze i najbardziej korzystne pozycje). Ponadto każdy uczestnik warsztatów otrzyma 3 gotowe sesje jogi, które będzie mógł ćwiczyć samodzielnie w domu – jedną łagodną, jedną energetyczną i jedną krótką praktykę. Warsztaty oprócz części praktycznej (ćwiczenia na macie), będą zawierały część opisowo-wykładową oraz przerwę. Każdy uczestnik będzie miał możliwość ułożenia po warsztatach własnej sekwencji i skonsultowania jej drogą mailową.

Zarys programu:

– Podstawowe zasady praktyki jogi według podejścia vinyasa krama

– Oddech w jodze (podstawy):

                – znaczenie oddechu

                – oddech ujjayi

                – wykorzystanie potencjału oddechu w praktyce jogi

                – synchronizacja ruchu z oddechem

– Bandhy – zamki energetyczne – grupy mięśni głębokich stabilizujące ciało i pozycję wykorzystywane podczas praktyki jogi – czym są, jak je aktywować i stosować?

– układanie sekwencji:

                – omówienie podstawowych zasad

                – pozycje równoważące

– warianty powitań słońca

– Podstawowe pozycje wykorzystywane w każdej praktyce jogi – jak bezpiecznie je wykonać, na co zwrócić uwagę, jak uniknąć błędów i czerpać korzyści z ich wykonywania.

– Zestawy asan dla uczestników do samodzielnej praktyki

Czas i miejsce:

Studio Harmonium al. Piłsudskiego 54 (pasaż handlowy naprzeciwko Aquasfery, trzecie wejście od ulicy, I piętro)

Sobota 4.02.2017 godz. 11:00 – 15:00

Podstawy praktyki, oddech, bandhy, zasady układania sekwencji, praktyka

Niedziela 5.02.2017 godz. 10:00 – 14:00

Układanie sekwencji cd, podstawowe pozycje jogi, praktyka

Inwestycja:

Zgłoszenie przed 22.01.2017 – 169 zł

Zgłoszenie po 22.01.2017 – 199 zł

Na miejscu są maty i pomoce do jogi, jednak jeśli masz już swoją matę, możesz czuć się bardziej komfortowo ćwicząc na własnej.

Przed zajęciami nie jedz bardzo obfitego posiłku, w trakcie warsztatów zjedz coś lekkiego, np. owoce. Na miejscu dostępna będzie herbata i kawa.

Strój: wygodny, nie krępujący ruchów, góra najlepiej dopasowana, ćwiczymy na boso.

Uwaga! W celu zapewnienia uczestnikom i sobie komfortowych warunków przewiduję ograniczoną liczbę miejsc.

Prowadzenie: Justyna Cilulko-Dołęga

Jogę praktykuję od ponad 15 lat – od sivanandy jogi, przez ashtangę i vinyasa kramę. Obecnie jestem w trakcie kursu nauczycielskiego u jednych z najlepszych nauczycieli jogi w Polsce – Agnieszki i Macieja Wielobobów. Realizuję też pod ich okiem kurs terapii jogą. Ponadto jestem certyfikowaną trenerką jogi śmiechu z międzynarodowym dyplomem Laughter Yoga University z siedzibą w Indiach.

Zapisy:

poprzez stronę internetową – formularz zgłoszenia

telefonicznie pod numerem: 500-534-416

poprzez e-mail: biuro@hobbiton.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest opłacenie zaliczki w wysokości 70 zł na podane niżej konto lub osobiście u Prowadzącej.

Pozostałą kwotę (w zależności od terminu wpłaty zaliczki i kwalifikacji na promocyjną cenę – do 13 stycznia – 99 zł lub po – 129 zł) należy wpłacić na konto podane poniżej lub zapłacić osobiście u Prowadzącej w dniu warsztatów.

Numer konta: 10 1910 1048 2120 8074 3283 0001

Zapisując się na warsztaty akceptujesz Ogólne_Warunki_Uczestnictwa

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się ze mną a chętnie na nie odpowiem ?

Jeśli interesują Cię regularne zajęcia jogi ze mną zapraszam po więcej informacji tutaj ?

Top