Home / Aktualności / Letnie Rozmowy o Fotografii cz. 3. – spotkanie autorskie z Beatą Podwysocką i Rafałem Kaźmierczakiem

Letnie Rozmowy o Fotografii cz. 3. – spotkanie autorskie z Beatą Podwysocką i Rafałem Kaźmierczakiem

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejne już Letnie Rozmowy o Fotografii, które odbędą się 3 września (czwartek) o godz. 18:00 w Galerii Sowa w Olsztynie przy ul. Zamkowej 2. Tym razem będziemy mieli zaszczyt spotkać się i porozmawiać z jednymi z najbardziej utytułowanych fotografów w naszym mieście – panią Beatą Podwysocką oraz Rafałem Kaźmierczakiem. Obydwoje są laureatami licznych międzynarodowych konkursów, uczestnikami wielu wystaw na całym świecie, jak również mogą się pochwalić prestiżowym tytułem nadawanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP) – Artysta Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (AFIAP). Artyści fotograficy zaprezentują swoje prace, opowiedzą o swojej pasji fotografowania oraz odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.

WSTĘP BEZPŁATNY!


BEATA PODWYSOCKA

10Aparat jest dla niej niczym nożyce krawieckie i używa go do wycinania skrawków rzeczywistości w poszukiwaniu obrazów pobudzających wyobraźnię. Często szuka inspiracji w sztuce abstrakcyjnej, próbując grać formą – kształtem, geometrią, kolorem i fakturą.

Począwszy od roku 2010 artystka bierze z powodzeniem czynny udział w konkursach fotograficznych zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Jej prace można było do tej pory oglądać na trzech wystawach indywidualnych, wielu wystawach zbiorowych oraz pokonkursowych w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach, Serbii i Słowacji. Zdobywczyni „Gold FIAP Medal”, laureatka nagrody „Best FIAP Author”, wielokrotnie wyróżniana w konkursie „International Photography Awards”.

Należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur”. Jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. W lipcu 2015 roku Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej (FIAP) przyznała jej tytuł Artysty FIAP (AFIAP).

Razem z dwoma przyjaciółmi prowadzi galerię fotografii At Friends’ Gallery.

www.beatapodwysocka.pl

PO2_Beata_Podwysocka_Birches_and_Benches_2010 PO2_Beata_Podwysocka_Patchwork_2010 PO2_Beata_Podwysocka_Cyclist_2011PO2_Beata_Podwysocka_Lampkeeper_2011PO2_Beata_Podwysocka_Wave_2010


RAFAŁ  KAŹMIERCZAK

Fotografik, entuzjasta sztuki fotograficznej z którą jest związany od ponad 20 lat, a w szczególności fotografii tradycyjnej i wielkoformatowej.

Portret autoraArtysta Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Autor sześciu wystaw indywidualnych oraz kilkunastu zbiorowych i pokonkursowych. Prezentował swoje prace w Polsce, m.in. w Lublinie, Kielcach, Jarosławiu, Olsztynie oraz poza granicami kraju – Belgii, Czechach, Serbii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie oraz Bułgarii. Laureat nagrody „Best author FIAP” oraz licznych nagród i wyróżnień, m.in. w konkursie „Fotoerotica 2014” organizowanym przez miesięcznik Playboy. Jego zdjęcia niejednokrotnie były publikowane w prasie branżowej.

Obecnie głównym przedmiotem zainteresowań jest fotografia portretowa, aktu, abstrakcja oraz zgłębianie szlachetnych technik fotograficznych.

Razem z dwojgiem  przyjaciół  prowadzi galerię fotografii At Friends’ Gallery.

www.maxmodels.pl/fotograf-harmonymode

Rafał 1 Rafał 3[1] Rafał 5 Rafał 7

Top