Home / Ciało i dusza / Olej Monoi

Olej Monoi

2_Monoi sieć

 • Na dzień / na noc
 • Nawilża
 • Natłuszcza
 • Odżywia
 • każdy rodzaj skóry
 • 99 % składników naturalnych
 • Pojemność 50 ml

Cena: 30 zł

ODKRYJ BOGACTWO ŚWIATA NATURY

POCHODZENIE – Polinezyjska Wyspa – Tahiti – Olej kokosowy i kwiaty gardenii

Olej monoi wywodzi się z rejonów wysp Tahiti ( wyspa Polinezji Francuskiej). Produkowany jest ręcznie od zamierzchłych czasów przez ludy Polinezji, według ściśle określonej procedury.

Olej monoi powstaje w procesie maceracji świeżych kwiatów gardenii (Gardenia Tahitensis) w tłoczonym na zimno oleju kokosowym. Kwiaty te są zbierane ręcznie rankiem, jeszcze przed pełnym rozkwitem, a następnie zanurzane we wcześniej przygotowanym oleju kokosowym. Na każdy litr oleju kokosowego przypada 15 kwiatów gardenii. Najcenniejsze składniki aktywne oraz zapach kwiatów Gardenii uwalniane są powoli w procesie maceracji do bazowego oleju kokosowego.

Mieszkańcom Polinezji olej monoi towarzyszył od zawsze, matki zaraz po urodzeniu nacierały nim ciała dzieci, chroniąc ich delikatną skórę przed słońcem i wiatrem. Ze względu na swoje nawilżające, łagodzące i ochronne działanie – olej monoi był wykorzystywany do pielęgnacji skóry i włosów. Legendy głoszą, że Polinezyjki zawdzięczały swe gęste, długie i zdrowe włosy oraz gładką cerę właśnie olejowi monoi.

Unikalne właściwości oleju MONOI zostały udowodnione także badaniami naukowymi.

WŁAŚCIWOŚCI

Olej monoi ze względu na swoje dobroczynne właściwości na ma szereg zastosowań w kosmetyce:

 • może być stosowany, jako krem do twarzy. Dzięki zawartości witaminy E ma właściwości antyoksydacyjne, a ponadto nawilża, uelastycznia i wygładza skórę,
 • jako balsam do ciała oraz do  masażu. Przy stosowaniu, jako balsam wystarczy wetrzeć olej monoi w wilgotna skórę po kąpieli. Skóra po nim jest doskonale nawilżona i aksamitnie gładka oraz posiada subtelny zapach,
 • działa regenerująco na włosy suche i zniszczone za sprawą kwasu laurynowego zawartego w bazowym oleju kokosowym, który wykazuje wysokie powinowactwo do włókna włosa. Wystarczy wetrzeć olej monoi we włosy i pozostawić na ok. 2 godziny a następnie umyć szamponem.
 • kwiat gardenii ma właściwości oczyszczające, łagodzące i przeciwzapalne
 • olej monoi zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem słońca, wiatru i wody

ZASTOSOWANIE

Olej monoi zaleca się stosować bezpośrednio na twarz, ciało i włosy.

Przechowywanie

Olej monoi topnieje w temperaturze powyżej 25ºC , dlatego zaleca się przechowywanie w temperaturze poniżej 25 ºC w suchym i zacienionym miejscu.

Wraz ze zmianą temperatury zmienia swoją konsystencję ze stałej w płynną (lub odwrotnie).

SKŁADNIKI/ INGREDIENTS: Cocos Nucifera Oil, Gardenia Tahitensis, Flower Extract, Parfum

Aby zamówić wybrane produkty należy wysłać formularz zgłoszenia lub e-mail ze wskazaniem zamawianych produktów, adresem wysyłki i numerem telefonu. Po otrzymaniu informacji zwrotnej o dostępności danego produktu i opłaceniu zamówienia na numer konta podany tutaj towar zostanie niezwłocznie wysłany. Koszty przesyłki wynoszą 8 zł. W przypadku odbioru osobistego w Olsztynie płacą Państwo tylko cenę produktu. Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł gratis!

Top