Home / Prowadzący

Prowadzący

Justyna Cilulko-Dołęga
Właścicielka i pomysłodawczyni Hobbitonu. Otwarta na świat i jego różnorodność, ciągle w drodze na ścieżce rozwoju. Joginka praktykująca od kilkunastu lat – od sivanandy jogi, przez ashtangę i vinyasa kramę. Obecnie w trakcie kursu nauczycielskiego u jednych z najlepszych nauczycieli jogi w Polsce – Agnieszki i Macieja Wielobobów.  Certyfikowana trenerka jogi śmiechu z międzynarodowym dyplomem Laughter Yoga University z siedzibą w Indiach. Z wykształcenia przyrodniczka zafascynowana życiem, szczególnie światem zwierząt, wspierająca ochronę przyrody, edukację ekologiczną i ruchy prozwierzęce. Dzięki Hobbitonowi ma możliwość poznawania i spotkania z prawdziwymi pasjonatami i mistrzami w swoich dziedzinach, od których wiele się uczy. Ponadto jak sama mówi: „Radość i wdzięczność osób przychodzących na warsztaty, które dzięki mojej inicjatywie uczą się wspaniałych rzeczy od najlepszych, jest motorem, dającym siłę do dalszego działania”. Jest autorką licznych publikacji popularnonaukowych na tematy przyrodnicze w czasopismach ogólnopolskich skierowanych zarówno do dorosłych jak i do dzieci (m.in. Głos Przyrody; Natura. Przyroda Warmii i Mazur; Yoga&Ayurweda), jak również wielu artykułów naukowych. W kręgu jej zainteresowań są poza tym jeszcze aktywność na świeżym powietrzu, film, fotografia, zdrowe odżywianie, podróże, malowanie, czytanie oraz jej mąż i dwa koty 😉

Lista publikacji


Maciej Wielobób

maciej-wielobob stronaJest mężem Agnieszki, tatą Tymona oraz nauczycielem jogi i medytacji, autorem książek: Terapią jogą (2011), Psychologia jogi (2013), Medytacja w życiu codziennym (2014), Uważność w praktyce (2016), Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka (2017) i współautorem (z Agnieszką Wielobób) książki Ajurweda w praktyce (2014). Jego świadoma praktyka jogi rozpoczęła się w 1994 roku kiedy to poznał wybitnego nauczyciela medytacji z Holandii – dr. H.J. Witteveena (ur. 1921), u którego uczy się do dziś. W tym samym roku trafił też na pierwsze zajęcia asan (pozycji jogi) u jednej z pierwszych nauczycielek Sivananda jogi w Polsce – Apolonii Rdzanek. Zgłębiał również zależności ciało-umysł praktykując też sztuki walki (judo, sambo), metody integracji psychosomatycznej, a później także zajmując się psychoterapią dorosłych osób jąkających się. Praktykował asany także w podejściu iyengarowskim oraz serie ashtanga vinyasa jogi, jednak ostatecznie największy wpływ na jego praktykę oraz nauczanie miał H.J. Witteveen (Wasenaar, Holandia) oraz 2 długoletnich uczniów T. Krishnamacharyi („ojca współczesnej jogi”) – Śrivatsa Ramaswami i A.G. Mohan (obaj z Chennai, Indie). Korzystając z tych inspiracji, Maciek w sposób spójny integruje harmonijne medytacyjne nauczanie H.J. Witteveena (w linii Inayata Khana) z praktyką asan w podejściu vinyasa krama, nauczaną przez Ramaswamiego i Mohanjiego. Jest nauczycielem medytacji w tradycji sufizmu uniwersalnego, z uprawnieniami do udzielania inicjacji. Podczas prowadzonych przez siebie warsztatów i seminariów przekazuje głębię tradycyjnych ścieżek mistycznych w sposób praktyczny, zrozumiały i użyteczny dla współczesnego człowieka, tak by uczniowie mogli uwalniać się od napięcia, doświadczać spokoju, uczyć się uważności i wykorzystywać pełnię swoich możliwości.

Maciek prowadzi zajęcia jogi (asany w podejściu vinyasa krama, pranajama, medytacja) na różnych stopniach zaawansowania, seminaria i warsztaty jogi oraz medytacji w swojej Pracowni w Krakowie, jak również w zaprzyjaźnionych szkołach jogi w całej Polsce. Pisał m.in. dla magazynów: JOGA, Yoga & Ayurveda, SENS, Manager + oraz dla portali JOGA ABC, Zwierciadlo.pl i innych. Kształci nauczycieli jogi w podejściu vinyasa krama, naucza medytacji. Prowadził wykłady o jodze na studiach podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (blok zajęć Terapia jogą) oraz w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie (wykłady Psychologia jogi i ćwiczenia Medytacja).

W latach 2008-2009 pełnił funkcję Sekretarza Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara, a w latach 2009-2011 przewodniczył Radzie Klubu „Vinyasa krama joga w Polsce”. Był pierwszym nauczycielem i propagatorem podejścia vinyasa krama w Polsce.

Strona internetowa Macieja: www.maciejwielobob.pl


Patrycja Gawlińska

patrycja_1Autorka bloga Joginka.pl. Uczy od 2005 roku (asan, najczęściej w stylu winjasy, bandh, oddechu i medytacji), obecnie prowadzi warsztaty w różnych miejscach w Polsce. Autorka wielu artykułów o jodze, felietonistka portalu jogasutry.pl, joga-abc.pl oraz magazynu Joga. Swoją praktykę zaczęła od Sivananda jogi w szkole Apolonii Rdzanek w Krakowie. Poszukując praktyki dla siebie uczestniczyła w warsztatach różnych nauczycieli min.: u znanych w świecie Maty Ezraty, Corinne Biria. Ashtanga vinyasa jogę, która stała się jej praktyką przez kilka lat, poznała na warsztatach u Radka Rychlika. Praktykowała ashtanga vinyasę u BNS Iyengara w Mysore. U Macieja Wieloboba poznała vinyasa kramę, której idea stała się jej bardzo bliska. Współpracowała z prof. Januszem Szopą i przez rok prowadziła dydaktyczne zajęcia jogi dla studentów na AWF w Katowicach. Kilkakrotnie była w Indiach, gdzie spotkała nauczyciela dr Ganasana.

Praktyka w Indiach i nie tylko:

– Kurs nauczycielski oraz kurs  pranajamy i mudr, BNS Iyengar – Mysore, Indie, 2006/2007;
– Kurs medytacji buddyjskiej, Root Institut, Bodh Gaya, Indie, 2011;
– Self  Transformation Program, Sadhana Mandir Ashram z Dr Ganasan Rishikesh, Indie, 2011;
– 10 dniowe odosobnienie z joga medytacją i technikami oczyszczającymi w tradycji swamiego Satyanandy, Skandinavian Yoga and Meditation School,  Bergen, Norwegia, 2012;
– seminarium z adwajta wedanty i Bhagawadgity z James Swartz (Ramji) w Tiruvannamalai, Indie 2012;
– Tantra Hatha Yoga z Yonatan Saar, Tiruvannamalai, Indie,  2012;
– Indywidualna praktyka w Sadhana Mandir Ashram z Dr. Ganasan, Rishikesh Indie, 2012;
– Path of Fire and Light, Sadhana Mandir Ashram z Dr Ganasan Rishikesh, Indie, 20113.
– 11 dniowe odosobnienie medytacyjne  prowadzone przez Bhante Sujato.  Niemcy, 2013.


 Piotr Bielski

piotr bielski kwadratPionier jogi śmiechu w Polsce, współzałożyciel Fundacji Jogini Śmiechu, stawia sobie za cel by Ziemia stała się najbardziej roześmianą planetą w kosmosie, a Polska najbardziej roześmianym państwem świata. Dlatego poprowadził już warsztaty we wszystkich 16 województwach Polski i przeszkolił już ponad 300 instruktorów tej metody, a także gości z zajęciami w znanych firmach, ośrodkach jogi i rozwoju, uniwersytetach, klubach seniorów, szpitalach, a nawet więzieniach. Zorganizował już 2 wyprawy do Indii, ojczyzny tej metody, gdzie uczył się jej bezpośrednio od jej założyciela – doktora Madana Katarii otrzymując tytuł certyfikowanego trenera Dr Kataria School of Laughter Yoga. Z wykształcenia socjolog i absolwent stosunków międzynarodowych, z wcześniejszego zawodu dziennikarz, stały współpracownik „Joga Magazynu” i autor wielu tekstów poświęconych tej metodzie, którą twórczo rozwija. Autor książek  Joga śmiechu. Droga do radości (2016) oraz Indie z miłością i śmiechem. Przewodnik subiektywny (2017).

Więcej o Piotrze i jodze śmiechu na stronie: www.joginsmiechu.pl i www.facebook.com/JoginSmiechu


Top