Home / Aktualności / Przedszkole dla szczeniąt

Przedszkole dla szczeniąt

Zapraszamy Państwa wraz z Waszymi młodymi psami do udziału w wyjątkowym Przedszkolu dla Szczeniąt!

Zainwestowanie czasu i pieniędzy w odpowiednie wychowanie psa już na początku jego życia, z pewnością zaprocentuje w przyszłości – grzeczny i zrównoważony pies to mniej nerwów, mniej strat materialnych i ekonomicznych – także związanych z wizytami u weterynarza, które są często konsekwencją niechcianych zachowań (zjadanie nieodpowiednich rzeczy, ucieczki od opiekuna itp.). Spokojny i wychowany pies to także bezpieczny i szczęśliwy pies, czyli taki który zna granice swoich zachowań i oczekiwania opiekuna. W naszym przedszkolu pokażemy Wam także jak zapewnić psu odpowiednie zajęcia i aktywności, aby się nie nudził a ciągle rozwijał, wykorzystując swoje naturalne zdolności. Nie można zapominać, że Przedszkole dla Szczeniąt jest także bardzo ważne dla opiekunów – uczą się oni rozumieć swojego psa, poznają jego sposób myślenia i motywację oraz potrzeby, a w związku z tym wiedzą jak właściwie należy z nim postępować.

Ponadto tylko u nas uczestnicy przedszkola wezmą udział w bezpłatnej sesji zdjęciowej, a następnie otrzymają pakiet fotografii w formie elektronicznej, a także wydrukowane pamiątkowe zdjęcia! Przedszkole dla Szczeniąt organizowane przez nas to ponad 20 godzin intensywnych zajęć teoretycznych i praktycznych, a także gwarancja wysokiej jakości i sprawdzone pozytywne metody szkoleniowe, przyjemne i naturalne dla psa (bez krzyczenia, szarpania, kar cielesnych itp.). Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne będzie prowadziła Magda Biadoń ze szkoły dla psów Dog Point.

Przedszkole trwa 1 miesiąc, zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych (o 17:30 we wtorki i czwartki, począwszy od 9 czerwca). W zajęciach mogą brać udział szczenięta wszystkich ras i każdej wielkości, które nie ukończyły 4 miesiąca życia (w przypadku psów małych ras 6 miesiąca). Zainwestuj w swojego psa już dziś i zapisz się do Przedszkola dla Szczeniąt w Hobbitonie!animal-239867

Szczegółowy program i terminy:

Tydzień 1

Wtorek 09.06 godz. 17:30 – wykład „Zrozumieć szczeniaka”- 3h.

Wykład dotyczył będzie mowy ciała szczeniąt, sygnałów których używają, aby porozumiewać się z opiekunem, innymi psami oraz otoczeniem oraz komunikacji w relacji człowiek-pies, pies-pies. Ponadto dowiecie się jak rozwija się szczenię, jakie ma potrzeby i jak wprowadzić nowego domownika do swojego świata.

Czwartek 11.06. godz. 17:30 – praktyka „ Jak ułatwić sobie życie ze szczenięciem” – 2h

Warsztaty praktyczne, dzięki którym nauczycie się tworzyć i budować dobre relacje ze szczenięciem, jak być liderem i jak dzięki kilku prostym zasadom wychować szczenię na grzecznego, bezproblemowego towarzysza. Nauczycie się skupiać uwagę psa na sobie, jak nauczyć psa panowania nad emocjami i jak wykorzystać sytuacje dnia codziennego do nauki i wychowania szczenięcia.

Tydzień 2

Wtorek 16.06. godz. 17:30 – wykład „ Lepiej zapobiegać niż leczyć czyli jak uniknąć pospolitych problemów ze szczenięciem” – 3h

Podczas potkania teoretycznego dowiecie się skąd biorą się problemy behawioralne podczas procesu wychowania oraz jak uniknąć rozwoju tych problemów w przyszłości. Skakanie podczas powitania, ucieczki na spacerze, ciągnięcie na smyczy, podgryzanie rąk i nóg czy pilnowanie zabawek nie znikną z wiekiem. Wręcz przeciwnie, mogą być w przyszłości dużym utrudnieniem dla wszystkich domowników i mogą być przyczyną frustracji i złości zarówno psa jak i opiekuna. Pokaż już na początku swojemu szczeniakowi czego od niego oczekujesz i jak ma zachowywać w trudnych dla niego sytuacjach. Zapamięta to do końca życia.

Czwartek 18.06. godz. 17:30 – praktyka „Nauka i zabawa w życiu szczenięcia” – 2h

Podczas warsztatów praktycznych będziemy uczyć szczenięta podstawowych komend, które z pewnością ułatwią Wam codzienne życie oraz odkryjemy ich pasję do zabawy. Nauczycie się jak w szybki, przyjazny sposób nauczyć szczenie zachowań, które pozwolą mu zrozumieć Wasze oczekiwania, a Wam pozwolą cieszyć się grzecznym wychowanym psem. Poznacie zasady grzecznego chodzenia na smyczy oraz przychodzenia na zawołanie tak aby spacer zawsze był przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem.puppy-316076_1280

Tydzień 3

Wtorek 23.06 godz. 17:30 – wykład „ Czym skorupka za młodu… czyli znaczenie socjalizacji szczenięcia”
– 3 h

Podczas wykładu dowiecie się co to jest socjalizacja,dlaczego jest tak ważna i jaki ma wpływ na dorosłe życie Waszego psa. Powiemy kiedy, jak oraz od czego zacząć, aby poprzez przemyślaną socjalizację wychować odważnego, zrównoważonego i grzecznego psa, prawdziwego towarzysza życia codziennego. Opowiemy Wam jak dzięki kilku prostym zasadom pomóc szczenięciu poznać świat oraz uniknąć w przyszłości strachu przed ludźmi, gwarem miejskim, innymi psami, rowerami, autami czy gabinetami weterynaryjnymi.

Czwartek 25.06. godz. 17:30 – praktyka „ Socjalizacja cz 1.- Dziwni ludzie, dziwne przedmioty ” – 2h

Podczas zajęć praktycznych ze szczeniętami pokażemy Wam jak nauczyć szczenięta odpowiednich reakcji i zachowań podczas spotkań z różnymi ludźmi, potencjalnie strasznych z perspektywy młodego psa (np. poruszających się o kulach, niosących dziwne przedmioty, jadących na rowerze itp). Pokażemy także szczeniętom świat różnych, dziwnych przedmiotów, kolorów, faktur i wysokości, które z perspektywy szczenięcia mogą stanowić źródło strachu lub nadmiernej ekscytacji.

Tydzień 4

Wtorek 30.06 godz. 17:30  „Szczęśliwy pies = 3xS!” – wykład 3H

Tym razem, w części teoretycznej odpowiemy sobie na pytanie czego nasze szczenią tak naprawdę potrzebuje, aby być szczęśliwe. Czy faktycznie pełna miska, możliwość biegania w ogrodzie czy zabawa z innym psem wystarczy naszemu podopiecznemu do pełni szczęścia? Często zapominamy o najważniejszym aspekcie relacji z naszym  podopiecznym jakim niewątpliwie jest praca z człowiekiem. Nie jest tajemnicą, że hodowla psów od stuleci zmierzała do stworzenia ras, które miały pracować z człowiekiem i wykonywać dla niego różnorodne zadania. Dziś rzadziej wykorzystujemy domowe psy do pracy, ale to nie oznacza, że ich zamiłowanie do polowania, aportowania czy zaganiania zniknęło. Mamy w domach geniuszy aportu i sztuczek, talenty do rozwiązywania zagadek, potencjalnych sportowców! Wykorzystajmy drzemiący w nich potencjał! Jak to zrobić, dowiecie się w sobotę, gdy będziemy rozszyfrowywać wzór na szczęśliwego psa – 3xS!

Czwartek 02.07 godz. 17:30 – praktyka „Socjalizacja cz.2″ 2h

Druga część zajęć socjalizacyjnych będzie poświęcona relacjom szczeniąt z innymi psami. Będziecie mieli okazje zapoznać Wasze psy ze zrównoważonymi, grzecznymi i wychowanymi dorosłymi psami, które wprowadzą je bezpiecznie w świat kontaktów ze starszymi kolegami. Szczenięta będą się mogły oswoić z psami różnych ras, różnych wielkości, maści i charakterów. Dzięki takim ćwiczeniom Wasze psy będą mogły odważniej wkroczyć w dorosły psi świat bez lęku i niepotrzebnego stresu.puppies-672747_1280

Cena: 399 zł

W tym:

– ponad 20 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych! W przeliczeniu koszt szkolenia za godzinę wynosi poniżej 20 zł. Decydując się na udział w Przedszkolu dla Szczeniąt i ćwicząc z psem w domu – możecie być pewni, że zainwestowane pieniądze zwrócą się Wam z nawiązką – tak materialnie, jak i w postaci szczęśliwej relacji z czworonogiem.

– udział w zajęciach zrównoważonego psa doświadczonego w pracy z innymi zwierzętami

– gwarancja jakości i sprawdzone pozytywne metody szkoleniowe

– nauka w małych grupach – max. 8 psów na zajęciach praktycznych

– sesja zdjęciowa opiekunów i psów, której efektem końcowym będzie pakiet zdjęć w formie elektronicznej dla każdego uczestnika oraz pamiątkowe zdjęcia papierowe.

– zniżka 10 % na udział w warsztatach w cyklu Akademia Opiekuna.

Zapisy:
przez stronę internetową – formularz zgłoszenia
telefonicznie pod numerem: 89 612 05 33 lub 500 534 416
poprzez e-mail: biuro@hobbiton.pl
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata całości kwoty na konto do 2 czerwca 2015 r.:
HOBBITON Justyna Cilulko-Dołęga
ul. Trylińskiego 14/114
10-683 Olsztyn
Deutsche Bank Polska S.A.
nr konta: 10 1910 1048 2120 8074 3283 0001 (w tytule należy podać nazwę warsztatów oraz swoje imię i nazwisko)
lub osobiście w siedzibie firmy:
Hobbiton
Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny
ul. Władysława Trylińskiego 14/114
10-683 Olsztyn
i akceptacja Ogólnych Warunków Uczestnictwa
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości – skontaktuj się z nami a z przyjemnością na nie odpowiemy!

Top