Home / Aktualności / Spotkanie ze zdrowiem – Aromaterapia 27 maj 2015

Spotkanie ze zdrowiem – Aromaterapia 27 maj 2015

AROMATERAPIA

Możliwości oddziaływania na sferę fizyczną i psychoemocjonalną człowieka

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Jakubem Doroszem, który tym razem opowie nam o terapeutycznej mocy drzemiącej w olejkach eterycznych i o tym jak możemy ją wykorzystać dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Na spotkaniu będziemy nie tylko słuchać i pytać ale także wąchać i smakować. Zapraszamy serdecznie wszystkich dbających o zdrowie!

Spotkanie adresowane jest do:75b6748ec2

  • zainteresowanych profilaktyką zdrowia w oparciu o naturalne terapeutyczne esencje roślinne
  • pragnących podjąć nieinwazyjną skuteczną terapię schorzeń ostrych, przewlekłych, jak również tych, którzy nie mają efektów w stosowanej farmakoterapii
  • oraz wszystkich którzy chcieliby obdarzać siebie i swoich bliskich, obfitością pozytywnej energii, radości i szeroko rozumianej harmonii

olejekProgram :

  • krótkie omówienie historii aromaterapii, tego czym są Terapeutyczne Olejki Eteryczne oraz w jaki sposób działają na żywy organizm
  • prezentacja kilkunastu najczęściej stosowanych esencji – degustacja smaku i aromatu
  • prezentacja podstawowych technik aplikacji olejków

Esencje terapeutyczne nie są znanymi nam olejkami eterycznymi do palenia w kominkach zapachowych, kąpieli , itp.” zabaw” z zapachami. To substancje żywe, niezwykle wysoko skoncentrowane i niezwykle wysoko wibrujące. Zawierają wszystkie istotne związki czynne zawarte w żywej roślinie.

Korzystanie z nich przynosi w krótkim czasie zdecydowaną poprawę zdrowia i essential oil and lavender flowerssamopoczucia na wielu poziomach. Olejki wykazują m.in. silne działanie antyinfekcyjne, przeciwzapalne, immunostymulujące, oczyszczające, przeciwbólowe.

Doskonale nadają się do pracy z emocjami. Jedne relaksują i wyciszają, inne tonizują, działają antydepresyjnie i witalizująco. Można je stosować zarówno zewnętrznie – poprzez namaszczanie bądź używając do masażu – jak też wewnętrznie, np. w postaci inhalacji lub podobnie jak lekarstwa – zażywając w kapsułkach. Szczególnie szybkie i spektakularne efekty obserwuje się stosując olejki u dzieci.

Prowadzący:
Jakub Dorosz – licencjonowany naturopata, dietetyk – w swojej pracy wykorzystuje standard diagnostyczny oraz techniki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, a także terapię manualną, homeopatię, dietetykę profilaktyczną i leczniczą oraz aromaterapię. Prowadzi kursy masażu Terapeutycznymi Olejkami Eterycznymi techniką RainDrop.

Termin: 27 maja 2015

Godzina: 17:00 – 19:00

Miejsce: w zależności od ilości osób – Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny lub gabinet prowadzącego (o dokładnym miejscu spotkania uczestnicy zostaną poinformowani indywidualnie)

Cena: 20 zł/os (płatne na miejscu)

Zapisy: chive-383116_1280

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisywanie się:

Przez stronę internetową – Formularz Zgłoszenia lub Formularz Kontaktowy
Przez e-mail: biuro@hobbiton.pl
Telefonicznie: 89 612 05 33, 500 534 416
A już 9 – 10 maja i 13-14 czerwca…. będziecie Państwo wprowadzeni w fascynujący świat fitoterapii i doboru ziół wg zasad Medycyny Chińskiej. Poznacie podstawy diagnozowania oraz przyrządzania leków ziołowych. W programie są także zajęcia w terenie – rozpoznawanie naszych roślin leczniczych w ich naturalnym środowisku. Poznamy również niektóre zioła egzotyczne dostępne na naszym rynku oraz ich właściwe przeznaczenie i stosowanie. Szczegóły tutaj.

Top