Home / Ciało i dusza / Warsztaty zdrowego odżywiania dla rodziców dzieci z problemem nadwagi

Warsztaty zdrowego odżywiania dla rodziców dzieci z problemem nadwagi

dieting_concept_hiresProblem nadwagi i otyłości dotyczy coraz większej liczby osób, w tym także dzieci i młodzieży. Nadmierny apetyt, niewłaściwa dieta i niewystarczająca ilość ruchu to prosta droga do otyłości u dzieci. A problem ten niestety ma swoje bezpośrednie przełożenie na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Zwiększa się wtedy ryzyko chorób serca i układu krążenia, astmy i cukrzycy, mogą również występować problemy ze snem. Kiedy dziecko jest ociężałe nie zawsze może dorównać rówieśnikom podczas zabaw wymagających sprawności fizycznej. Często, bywa też obiektem żartów i nie jest akceptowane na równi z innymi, przez co jego samoocena i odczucie szczęścia spadają. O prawidłową dietę, będącą kluczem do właściwej dla danego wieku masy ciała, rodzice powinni dbać od początku życia dziecka, ponieważ wykazano, że otyłe dzieci stają się często otyłymi dorosłymi.

Jeśli problem nadwagi i otyłości dotyczy także Twojego dziecka – przyjdź na nasze warsztaty. Doświadczony dietetyk profesjonalnie przedstawi to zagadnienie i pokaże rozwiązania jakie możesz natychmiast zastosować w celu zmiany złych nawyków żywieniowych Twojego dziecka. Na warsztatach dowiesz się m.in. jak rozplanować posiłki w ciągu dnia, jak ograniczyć dziecku słodycze i zachęcić do jedzenia warzyw. Uczestnicy poznają także wady i zalety stosowania diety bezglutenowej lub bezmlecznej. Będą mogli także bezpłatnie otrzymać zalecenia dotyczące wykonania konkretnych badań diagnostycznych, aby w razie potrzeby znaleźć przyczynę nadwagi. Istotną częścią warsztatów jest degustacja zdrowych, smacznych i prostych dań, na którą rodzice przychodzą wraz z pociechami. Mogą się wtedy przekonać, że da się nakłonić dziecko do zdrowego jedzenia, a zdrowe wcale nie znaczy nudne i niesmaczne. Wszyscy uczestnicy otrzymają również porcję prostych i zdrowych przepisów, które będą mogli wypróbować w domu. Nie czekaj i zapisz się już dziś na najbliższe warsztaty dla rodziców, ponieważ dbanie o zdrowie to najlepsza możliwa inwestycja!

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają Dyplom uczestnictwa zaświadczający o zdobytych umiejętnościach.

Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych warsztatów jakie są zaplanowane na najbliższy czas podano w Aktualnościach.

Top