Home / Ciało i dusza / Warsztaty zdrowego odżywiania dla kobiet w ciąży

Warsztaty zdrowego odżywiania dla kobiet w ciąży

pregnant-453200Kobiety, które planują zajść w ciążę lub już będące w ciąży, na pytanie skierowane do lekarza czy pielęgniarki o odżywianie w tym czasie, dostają tylko ogólne odpowiedzi. Tymczasem wiedza przyszłych mam jest często niewystarczająca, aby zapewnić sobie zdrowie w czasie ciąży a tym samym prawidłowy rozwój dziecka. Z tego powodu obserwujemy wiele przypadków chorób związanych dietą u ciężarnych kobiet, takich jak anemia czy cukrzyca, lub zbyt duży przyrost masy ciała. Jak pisze dr n. med. T. Maciejewski Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka: „Ilość mitów, domysłów czy niedopowiedzeń dotyczących diety przyszłych mam jest ogromna. W teorii wiedzą one, że trzeba odżywiać się zdrowo, jednak rzeczywiste zachowania dietetyczne wciąż pozostawiają wiele do życzenia.” Tak, więc co tak naprawdę znaczy zdrowo się odżywiać w ciąży? Czy powinno się jeść za dwoje, czy dla dwojga? Czy należy stosować suplementację witamin i minerałów? Jakie mogą być konsekwencje złej diety w okresie ciąży? Ile kobieta powinna przytyć w tym czasie i jak bez problemu powrócić do masy ciała sprzed porodu?

Jeśli jesteś w ciąży lub ją planujesz, przyjdź na nasze warsztaty i zdobądź wiedzę na temat zdrowego odżywiania od doświadczonego dietetyka. Uniknij błędów żywieniowych popełnianych przez przyszłe mamy, zapewnij zdrowie sobie i dziecku oraz szczupłą sylwetkę po ciąży. Na warsztatach uczestniczki dowiedzą się m.in. o wadze zdrowej diety w czasie ciąży, poznają jej zasady, zdobędą także informacje o bezpiecznych ćwiczeniach fizycznych dla przyszłych mam, chorobach dietozależnych u ciężarnych oraz odżywianiu po porodzie. Pani dietetyk odpowie na wszelkie wątpliwości związane z żywieniem kobiet ciężarnych.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają Dyplom uczestnictwa zaświadczający o zdobytych umiejętnościach.

Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych warsztatów jakie są zaplanowane na najbliższy czas podano w Aktualnościach.

Top