Home / Hobby / Wiosenne migracje – wycieczka ornitologiczna do Rezerwatu Kwiecewo

Wiosenne migracje – wycieczka ornitologiczna do Rezerwatu Kwiecewo

Zapraszamy na niezwykły przyrodniczy spektakl! Masz wyjątkową okazję być świadkiem zdarzenia, niedostępnego dla większości ludzi. Podrywające się do lotu wielotysięczne stada gęsi i kaczek wzbudzą zachwyt u każdego. Wiosenne migracje ptaków są okazją do obserwacji ogromnych ich ilości spośród wielu różnych gatunków. Pod okiem doświadczonego ornitologa nauczysz się ich rozpoznawania oraz zasad obserwacji czy liczenia. 016 (1280x569)

Celem naszego spotkania będzie obserwowanie ptaków, głównie blaszkodziobych na jednym z najcenniejszych miejsc dla ptaków z tej grupy w północno-wschodniej Polsce. Jeżeli pogoda i czas dopisze, będziemy mogli obserwować wielotysięczne koncentracje gęsi i kaczek. Nauczysz się rozpoznawać trzy gatunki gęsi: białoczelną, zbożową i gęgawę oraz praktycznie wszystkie krajowe gatunki kaczek. Zwłaszcza, że wiosna jest doskonałym do tego okresem, gdyż ptaki te są w ubarwieniu godowym. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli obserwować bernikle białolice, czaple białe czy ptaki siewkowe. Na pewno będzie można podziwiać żurawie, czaple siwe, kilka gatunków perkozów, mewy czy krążącego bielika, który wykorzystuje polder Kwiecewo jako bazę żerowiskową. Można również liczyć na obserwacje wielu gatunków wróblaków, których przelot wiosenny powinien być intensywny w tym okresie. Przedstawimy wiele zagadnień związanych z obserwacjami ptaków podczas okresu migracji, rozpoznawaniem gatunków pospolitych i rzadkich, oraz na co zwracać uwagę. Będzie można spróbować swoich sił zarówno w rozpoznawaniu ptaków, jak i ich sprawnym liczeniu czy prowadzeniu prawidłowej dokumentacji. Gwarantujemy, że każdy z znajdzie coś ciekawego dla siebie, a obserwowanie ptaków będzie dla Państwa wspaniałą metodą na spędzanie wolnego czasu! Ponadto miejsce i pora dnia będą idealne do wykonania niezwykłych fotografii.

017023 (3) 023 (2) 115 142

Zapraszamy Państwa wraz z przyjaciółmi i dziećmi na wspólną wycieczkę!

Wycieczkę poprowadzi Krzysztof Jankowski, o którym więcej przeczytacie w zakładce Prowadzący.

Zapewniamy lornetki do obserwacji ptaków.

Na wycieczkę zabieramy dla siebie coś do zjedzenia i picia (np. kanapki i herbatę w termosie), i ubieramy się odpowiednio do pogody. Obuwie powinno być terenowe nieprzemakalne, ewentualnie kalosze.

W przypadku bardzo niekorzystnych warunków pogodowych wyprawa zostanie przełożona na inny termin.

Czas:

02.04.2016

godz. 11:00 – 16:00 (wycieczka może zostać przedłużona na życzenie uczestników) (miejsce zbiórki zostanie podane uczestnikom przed wyprawą)

Cena: 99 zł/os lub 70 zł/os przy wspólnym zapisie co najmniej 4-osobowej grupy

Zapisy:

poprzez stronę internetową – formularz zgłoszenia

telefonicznie pod numerem: 500-534-416

poprzez e-mail: biuro@hobbiton.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata należności na konto:

HOBBITON Justyna Cilulko-Dołęga
ul. ks. J. Popiełuszki 26/12, 10-693 Olsztyn

numer: 10 1910 1048 2120 8074 3283 0001

i akceptacja Ogólnych Warunków Uczestnictwa

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami a chętnie na nie odpowiemy!:)

 

Top