Home / Aktualności / „Wróćmy do ziół – spotkanie z naturopatą Jakubem Doroszem 22.04.2015

„Wróćmy do ziół – spotkanie z naturopatą Jakubem Doroszem 22.04.2015

Zioła – naturalne i skuteczne leki, czy nowa nieszkodliwa ekomoda ?

Spotykamy się ostatnio z jednej strony z coraz większym zainteresowaniem naturalnymi sposobami wspierania zdrowia – a z drugiej, z coraz większą dezorientacją co może być właściwe i skuteczne, a co zachwala się nam jedynie z przyczyn komercyjnych. Na rynku jest tak wiele naturalnych specyfików – ziół, suplementów, różnych innych „cudownych leków na wszystko”, że gubimy się w natłoku sprzecznych informacji , tracimy czas i często możliwość pomocy choremu kiedy jest to jeszcze możliwe.

Jedną z naturalnych metod terapii mającą długą i silną tradycję jest ziołolecznictwo. Obecnie jednak mało kto traktuje tę metodę jako skuteczną w przypadku poważnych schorzeń. Nic dziwnego, mało kto z młodszego pokolenia pamięta apteki pachnące ziołami. jakub doroszA szkoda – świat ziół oferuje nam wciąż szerokie możliwości i ogromną siłę działania. Odpowiednio dobrane i dawkowane są w stanie poradzić sobie nawet z bardzo poważnymi schorzeniami.

Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Doroszem – naturopatą, terapeutą Medycyny Chińskiej i dietetykiem (www.terapienaturalne.com.pl). Opowie o możliwościach jakie daje stosowanie ziół w różnych, powszechnie występujących dolegliwościach, jak również w profilaktyce oraz terapii poważniejszych schorzeń. Poznacie Państwo zasady bezpiecznego stosowania ziół dla siebie oraz swoich bliskich.

 

22 kwietnia 2015 roku godz. 17:30 Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny

Wstęp wolny!

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisywanie się:chive-383116_1280

A już 9 – 10 maja …. będziecie Państwo wprowadzeni w fascynujący świat fitoterapii i doboru ziół wg zasad Medycyny Chińskiej. Poznacie podstawy diagnozowania oraz przyrządzania leków ziołowych. W programie są także zajęcia w terenie – rozpoznawanie naszych roślin leczniczych w ich naturalnym środowisku. Poznamy również niektóre zioła egzotyczne dostępne na naszym rynku oraz ich właściwe przeznaczenie i stosowanie.

Więcej informacji ….

Top