Home / Ciało i dusza / Wróćmy do ziół

Wróćmy do ziół

Warsztaty fitoterapii wg kanonu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

thyme-167468_1280Jeżeli należysz do osób:

– otwartych na naturalne metody wspierania sił obronnych naszego organizmu

– zainteresowanych możliwościami stosowania ziół w schorzeniach przewlekłych, często nawracających, związanych z obniżeniem odporności, itp.

– które nie mają zadowalających efektów przy stosowaniu konwencjonalnej farmakoterapii

– które cierpią z powodu różnych dolegliwości, a wyniki ich standardowych badań diagnostycznych wychodzą poprawnie

Przyjdź na nasze warsztaty!

Warsztat jest zaledwie wprowadzeniem w fascynujący świat ziołolecznictwa. Mimo to pozwoli poznać możliwości jakie dają rośliny lecznicze oraz pomoże uniknąć popełnienia błędów przy wyborze ziół, produktów dietetycznych bądź innych specyfików naturalnych których używamy na co dzień. Może też zainspirować do dalszego zgłębiania tego fascynującego obszaru wiedzy, jakim jest funkcjonowanie żywego organizmu i praw, które rządzą otaczającymi nas zjawiskami. Pomoże świadomie i efektywnie korzystać z uzdrawiających darów Natury.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z koncepcją fitoterapii opartą na działaniu przyczynowym, uwzględniającą specyfikę oddziaływania wybranych ziół, ich charakter termiczny oraz powinowactwo do poszczególnych układów i narządów. Ponadto osoby biorące udział w warsztatach nabędą umiejętności rozpoznawania wybranych ziół krajowych w ich naturalnym środowisku oraz ich przygotowania do spożycia w warunkach domowych. Poznają także podstawy diagnostyki przyczynowej i jej praktycznego wykorzystania. Na zajęciach zostaną też zaprezentowane niektóre zioła egzotyczne dostępne w Polsce – oraz możliwości ich terapeutycznego zastosowania.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają Dyplom zaświadczający o zdobytych umiejętnościach.

Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych warsztatów jakie są zaplanowane na najbliższy czas podano w Aktualnościach.

Top